Wielka zbiórka na budowę schroniska dla zwierząt

Aktualności

03.02.2020

Drodzy Państwo, 
dramatyczna sytuacja na rynku opieki nad bezdomnymi zwierzętami w kraju, a szczególnie w naszym regionie, skłoniła nas do podjęcia decyzji o budowie własnego TOZ-owskiego schroniska. 
Marzy nam się miejsce, gdzie dobrą opieką otoczone byłyby nie tylko bezdomne psy, czy chore koty, ale także zwierzęta gospodarskie, a nawet dzikie, które z różnych powodów znalazły się w potrzebie.

Takie schronisko to wielkie wyzwanie, ale chcemy podjąć ten trud, bo przecież po to jesteśmy, żeby pomagać.

Wokół nas są tylko i wyłącznie prywatne schroniska dla psów, które najczęściej nie zapewniają zwierzętom godziwych warunków egzystencji: nie dbają o ich leczenie, nie socjalizują psów, nie zapewniają im niezbędnych do szczęścia spacerów z człowiekiem, a na domiar złego - nie dążą do znalezienia psom domów. Dlaczego? Bo takie działania właścicielom schronisk nie opłacają się!

Zupełnie inaczej sprawy mają się w schroniskach TOZ-u  i innych organizacji, których głównym celem jest poprawianie losu zwierząt. 
Nasz region jest, niestety, w czołówce pod względem przemocy, nadużyć i zaniedbań w stosunku do zwierząt. Taka spuścizna historyczna...  Ale nie godzimy sie z tym!

Mając swoje schronisko, moglibyśmy na szerszą skalę prowadzić akcje edukacyjne na wsiach, akcje sterylizacji psów i kotów, zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin nie tylko z naszych stron. Jednym z priorytetów byłby prężny wolontariat, otwarcie schroniska na świat.

Wielokrotnie pokazaliśmy, że mamy pomysły, że jesteśmy skuteczni, że potrafimy zdobywać fundusze na różnorodne działania poprawiające los zwierząt bezpańskich i nie tylko.

Zaczynaliśmy od wspierania schronisk Cyganowo w Sejnach oraz Sonieczkowo koło Augustowa. Zbudowaliśmy tam wolontariat i doprowadziliśmy do adopcji setek psów. Organizowaliśmy im transporty do nowych domów w kraju, a nawet za granicą. Robiliśmy zbiórki na leczenie, nowe kojce i wybiegi, na smycze, obroże i baseniki do ochłodzenia się w upalne letnie dni.
Później założyliśmy Azyl dla starszych psów i Azyl dla dzikich psów w Mikołajewie, a na koniec także KoTOZ w Suwałkach, czyli azyl dla bezdomnych i chorych kotów z okolicy. W ciągu niespełna roku około setce kotów udało się znaleźć kochające domy. 
Żeby zmniejszać bezdomność współpracujemy z okolicznymi gminami w zakresie sterylizacji i kastracji psów i kotów wiejskich. Nasza współpraca z lokalnymi samorządami układa się bardzo dobrze.

Mamy nadzieję, że, podobnie jak my, widzicie Państwo potrzebę budowy nowego lepszego schroniska dla zwierząt i że wesprzecie <3 naszą organizację w tym wielkim przedsięwzięciu.

Z wyrazami szacunku
Zarząd TOZ-u  Suwałki
Prezes Oddziału Krystyna Chilińska.

Telefon do kontaktów 500 088 497

Dane do przelewu:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Suwałkach
Mikołajewo 22c, 16-503 Krasnopol

Bank Spółdzielczy w Rutce-Tartak
75 9367 0007 0010 0016 3529 0001

Dla przelewów zagranicznych:
PL75 9367 0007 0010 0016 3529 0001
S.W.I.F.T. code POLUPLPR
Paypal: suwalki@toz.pl

Twój 1%:
KRS 0000154454
Cel szczegółowy: Oddział w Suwałkach

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE