Menu w butelce

Aktualności

Łukasz Balcer

 Przedszkole nr 8, przy ulicy Putry zaskoczyło nas pomysłowością i zaradnością. Tam również w dokarmianie zaangażowanych jest wiele osób, nie tylko przedszkolaki i ich rodzice, ale też pracownicy placówki. Kucharki z dumą prezentowały pokaźne zapasy, jakie przygotowały dla ptaków. W plastikowych kubeczkach po jogurtach znalazł się przetopiony w przedszkolnej kuchni tłuszcz z ziarnami. Do tego połacie słoniny do powieszenia  na drzewach. Najbardziej oryginalnym pomysłem okazały się plastikowe butelki wypełnione ziarnem i kaszą, przekłute drewnianymi łyżkami. Każda została pomalowana przez dzieci i podpisana imieniem autora.

- Ziarno zsypuje się do dołu, do otworów, a na łyżkach ptaki mogą usiąść – objaśniała Urszula Rutkowska, dyrektorka „Ósemki”.

W tym przedszkolu również prowadzone są pogadanki dla  najmłodszych, podczas których mogą dowiedzieć się, jak pomagać zwierzętom zimą.

Imponująco wygląda ptasia stołówka oznaczona specjalnym szyldem. Karmniki wiszą niemal na każdym drzewie, rosnących w długim rzędzie przy ogrodzeniu. Ale plan pomocy trochę pokrzyżowała wyjątkowo śnieżna zima. Śniegu napadło tyle, że dzieciom trudno dojść do karmników, w związku z tym skrzydlata stołówka zostanie przeniesiona bliżej wejścia.

Wkrótce w przedszkolu zostanie przeprowadzona jeszcze jedna akcja. Dzieci będą zbierały marchew, buraki, jabłka, które przekażą suwalskim leśnikom. Ci umieszczą przysmaki w paśnikach dla leśnych zwierząt. W workach z darami znajdą się także kasztany, które dzieci zbierały jesienią właśnie z myślą o zimowej akcji.

Zdjęcia ptasiej stołówki na stronie przedszkola: http://przeds8.webd.pl/component/content/article/284-zimowa-akcja-dokarmiania-ptakow-i-zwierzat.html

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE